Domáce Politika Top

Novinka na politickej scéne: Beblavý a Mihál zakladajú stranu

BRATISLAVA – Miroslav Beblavý, Jozef Mihál a päť ďalších nezaradených poslancov zakladajú novú politickú stranu. Informuje o tom Denník N s tým, že nezaradení poslanci chcú stranu založiť do roka, meno ešte nemajú, majú už však ďalších podporovateľov. Nezaradení poslanci nechcú čakať na ľudí z iniciatívy Progresívne Slovensko.

Finálne rozhodnutie založiť stranu padlo podľa Beblavého pred dvoma týždňami. „Zhodli sme sa, že na Slovensku chýba politická sila, ktorá by zastupovala ľudí tak, ako ich chceme zastupovať my. A aj na tom, že do toho chceme ísť bez ohľadu na to, ako sa rozhodnú iní,“ povedal.

Najstrašnejšia veta?

„Najstrašnejšia veta v slovenčine znie: Zakladáme politickú stranu. Ak však rastúce množstvo občanov nemá koho voliť, treba s tým niečo robiť,” napísal na Facebooku Beblavý a dodal, že tu chcú byť pre tých, ktorí od politikov chcú len to, aby nekradli, svedomito pracovali a držali sa hodnôt Novembra 1989.

Jozef Mihál, ktorý nedávno odišiel zo SaS, priznal, že do krajských volieb nejdú. „Budeme podporovať rozumných ľudí, ktorí kandidujú za županov alebo poslancov. K voľbám sa budeme vyjadrovať, ale aktívne sa na nich nezúčastníme,“ povedal Mihál.

Zdroj: SITA, ph, Foto: SITA