Nitra Regióny

Nitra má nového mestského poslanca. Hneď sa stal viceprimátorom

Na snímke primátor Nitry Marek Hattas. Zdroj: FB

NITRA – Sľub poslanca mestského zastupiteľstva v Nitre dnes zložil Miloslav Špoták. Od 1. júla sa zároveň stáva novým viceprimátorom. Špoták nahradil Michaelu Hefkovú, ktorá sa vzdala viceprimátorského postu aj poslaneckého mandátu. Vo voľbách skončil ako prvý pod čiarou za volebný obvod Chrenová, Janíkovce, je z Tímu Hattas. Doteraz pôsobil ako projektový manažér a koordinátor rozvojových projektov na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

 

„Budem mať na starosti oblasti školstva, vzdelávania, mládeže, sociálnu a environmentálnu oblasť. Približne 12 rokov sa venujem oblasti regionálneho rozvoja, rozvoju vzdelávania a mám vyštudovanú environmenálnu ekológiu,“ povedal na brífingu 44-ročný Špoták. Oblasť dopravy, ktorú mala na starosti Hefková, prevezme ako svoju agendu primátor Marek Hattas.

Hefková bola posledných niekoľko mesiacov práceneschopná. Medzi dôvodmi svojho odchodu uviedla podlomené zdravie, vyčerpanosť a rozdielne názory na niektoré kroky vedenia mesta. Primátor reagoval, že rešpektuje jej rozhodnutie a ďakuje jej za vykonanú prácu.