Nitra Regióny

Nitra chce vymeniť staré analógové bezpečnostné kamery za modernejšie

Zdroj: TASR / Paul Martinka

NITRA – Mestská polícia (MsP) v Nitre chce vymeniť staré analógové bezpečnostné kamery v uliciach mesta za nové digitálne. Financie na projekt modernizácie kamerového systému chce získať z grantu z Rady vlády SR pre prevenciu kriminality.

 

Podľa príslušníkov MsP sa kamery v meste výraznou mierou podieľajú na prevencii kriminality a rôznych protispoločenských javov. “Dokážu 24-hodín sledovať dianie na uliciach. Cieľom je získať finančné prostriedky na výmenu posledných desiatich zastaraných analógových kamier za súčasné digitálne IP kamery, ktoré sú na podstatne vyššej kvalitatívnej úrovni a disponujú aj väčším rozlíšením,” uviedol veliteľ školiaceho a výcvikového strediska, dopravného ihriska a prevencie Miroslav Duchoň.

Ako pripomenula Ľudmila Synaková z mestského úradu, ide o pokračovanie projektu situačnej prevencie dobudovávania kamerového systému v meste Nitra. Jeho cieľom je znížiť mieru vandalizmu, grafiti a inej protispoločenskej činnosti. “Okrem toho kamery výrazne pomáhajú zvýšiť mieru objasnenosti nielen tohto druhu kriminality, ale aj inej trestnej činnosti. Pomáhajú tiež pri objasnení rôznych dopravných nehôd a každodennej priestupkovej činnosti. Nezanedbateľná je tiež identifikácia páchateľov týchto skutkov. Výstupy z mestského kamerového systému často slúžia ako dôkazový materiál pre orgány činné v trestnom konaní,” dodal Duchoň.