Nitra Regióny

Nitra chce otestovať zamestnancov v mestských zariadeniach sociálnych služieb

Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

NITRA – Mesto Nitra hľadá všetky dostupné možnosti, ako otestovať na ochorenie COVID-19 zamestnancov pracujúcich v mestských zariadeniach sociálnych služieb (ZSS) a tých, ktorí sa v teréne starajú o najzraniteľnejšie skupiny obyvateľov. „Rokujeme so spoločnosťou Medirex, ktorá má možnosť testovať zamestnancov v dome opatrovateľskej služby, v denných stacionároch, či v zariadení pre seniorov,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

V mestských zariadeniach pracuje 210 zamestnancov, okrem personálu zariadení sociálnych služieb aj manažment, kuchári, obslužný personál. „Našou prioritou je otestovať hlavne ľudí v prvej línii, určite to nebude všetkých 210 zamestnancov,“ skonštatoval Holúbek. Testovanie sa pravdepodobne uskutoční na jednom mieste, v Správe zariadení sociálnych služieb na Zobore. Za hodinu je možné odobrať zhruba 40 vzoriek, samotný výkon testovania potrvá maximálne niekoľko hodín.

Okrem 210 zamestnancov priamo v zariadeniach má mesto aj ďalších 33 pracovníkov, ktorých testovanie je aktuálne. Ide o zamestnancov odboru sociálnych služieb, o terénnych pracovníkov, o zamestnancov útulku pre bezdomovcov a útulku pre jednotlivcov s deťmi, o pracovníkov komunitných centier a o členov miestnych občianskych poriadkových služieb.