Domáce Politika Top

Nicholsonová čelí hanebným útokom, úprimný odkaz: Môžete sa mi vyhrážať, nebojím sa vás

BRATISLAVA – Nadávok a vyhrážok zo strán fašistov sa nebojí. Poslankyňa Lucia Nicholsonová (SaS) včera na Facebooku zverejnila tvrdé slová, ktorým musí čeliť v poslednej dobe – no zároveň aj odkázala, že sa nedá zastrašiť.

„Fašisti a neonacisti sú pliaga. Slovensko má možno druhú šancu vysporiadať sa s ňou. Po II. svetovej vojne by sme mali konečne poriadne vyvetrať ;),” napísala na sociálnej sieti podpredsedníčka parlamentu a dodáva, že jej postoj „naštartoval” voličov ĽSNS, ktorí jej v správach venujú množstvo nadávok. „Si k**va a aj ňou ostaneš pi*a,” uvádza ako jeden z príkladov.

Nebojí sa ich

Liberálka ale má pre týchto ľudí jednoznačný odkaz. „Môžte mi nadávať, môžte sa mi vyhrážať. Nebojím sa vás a nemám ani záujem o vaše hlasy, ani teraz, ani nikdy v budúcnosti a nebudem si vás pre to obchádzať a skúšať s vami komunikovať ako niektorí kolegovia – politici,” napísala v statuse.

Tvrdí, že práve to jej dáva slobodu, aby ich a zároveň aj ich zástupcov v pléne považovala za suterén a to, že majú na Slovensku slovo porovnateľné so mladými, slušnými a vzdelanými ľuďmi, ktorí kvôli nim krajinu opúšťajú, považuje za chybu demokracie.

„Hold, nič lepšie ako demokraciu zatiaľ nikto nevymyslel a preto je úlohou každého slušného v tejto krajine, ktorý nechýbal na dejepise, keď sa preberali zverstvá II. svetovej vojny, aby sme vás spoločne vytlačili na okraj spoločnosti, na hnojisko dejín a potom po vás dobre vyvetrali,” dodala Nicholsonová.

Status Lucie Nicholsonovej

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Lucia Nicholsonová