Spoločnosť Zahraničné

Nemecko bude môcť týždenne vykonať viac ako 860-tisíc testov

Ilustračná foto: TASR / AP

BERLÍN – Nemecko zvýšilo dennú testovaciu kapacitu svojich laboratórií na 141.815 PCR testov (na báze polymérovej reťazovej reakcie), čo im umožní vykonať týždenne viac ako 860.000 testov. Informovala o tom vo štvrtok televízia CNN s odvolaním sa na Inštitút Roberta Kocha (RKI).

 

Ide o dvojnásobný nárast, keďže minulý týždeň laboratóriá v Nemecku vykonali iba 467.137 testov.

Nemecká vláda v tejto súvislosti uviedla, že rozsiahle testovanie je v stratégii boja proti ochoreniu COVID-19 a záujme uvoľnenia niektorých obmedzení kľúčové.

V Nemecku za uplynulých 24 hodín pribudlo 1478 prípadov nákazy nového koronavírusu a 173 úmrtí. Denný nárast počtu prípadov sa však už štvrtý deň po sebe zvyšuje. Celový počet infikovaných sa blíži takmer k 160.000. Približne 75 percent z týchto ľudí sa už uzdravilo. Aktívnych je tak 34.672 prípadov. Od začiatku pandémie v Nemecku chorobe podľahlo 6288 ľudí.

Nemecko minulý týždeň začalo so zmierňovaním niektorých opatrení obmedzujúcich voľný pohyb občanov. Prieskumy verejnej mienky ukazujú, že väčšina Nemcov je proti rýchlemu rušeniu opatrení aj napriek tomu, že zatiaľ nie je jasné, či k miernemu dennému nárastu prípadov došlo práve v dôsledku ich uvoľňovania.