Hlohovec Regióny Top

Neďaleko Hlohovca mali plánovať únos dievčaťa. Prípad potvrdila aj polícia

Školáčku sa trojica mužov mala pokúsiť vlákať do čierneho audi s poznávacou značkou okresu Senec (SC). Zdroj: Glob.sk/juh

HORNÉ OTROKOVCE – V piatok okolo obeda sa v Horných Otrokovciach neďaleko Hlohovca mali pokúsiť nalákať do auta neznámi muži školáčku. Iba šťastím sa jej podarilo ujsť. Prípadom sa zaoberá polícia.

 

Udalosť v Horných Otrokovciach potvrdila pre Glob.sk polícia.  „Matka 14 ročného dievčaťa nahlásila na políciu, že počas návratu jej dcéry zo školy pri nej zastavilo v obci Horné Otrokovce auto. Malo ísť o čierne Audi, z ktorého vystúpili traja muži a ponúkali jej odvoz domov. Udalosť sa mala odohrať kúsok od domu, pričom dievčaťu sa podarilo dobehnúť domov,“ uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Polícia prípad rieši ako obmedzovanie osobnej slobody.

Varovali rodičov detí

Správa o tom, že sa školáčku mali neznámi muži pokúsiť vlákať do auta, sa po obci a jej okolí rozšírila rýchlosťou blesku. „Bola tu polícia, ktorá zabezpečila, že sa upozornenie o tom, aby si deti aj rodičia dávali na niečo takéto pozor, vyhlásila nielen u nás, ale i v okolitých obciach. A to trikrát denne. Navyše, my sme na škole obežníkom upozornili deti, aby si dávali väčší pozor,“ povedala riaditeľka školy v Horných Otrokovciach Júlia Vozáriková. Panika a strach je nielen medzi deťmi, ale i medzi rodičmi, pretože väčšina z nich si teraz chodí do školy pre deti osobne. „Je to najmä u mladších ročníkov, deti zo starších chodia vo väčších partiách. Každopádne s deťmi sme na túto tému hovorili a upozornili ich na možné riziká,“ dodala riaditeľka.

Dievča malo únoscu kopnúť

Na zážitok, aký prežila školáčka v piatok počas cesty domov do smrti nezabudne. „Počula som, že Simonka jedného z tých chlapov, ktorý sa ju mal snažiť nalákať do auta, kopla do rozkroku a ušla preč,” povedala obyvateľka obce.

Informácia o desivom zážitku sa ešte v ten deň objavila aj na sociálnej sieti. “Dnes pred 12-tou hodinou v Horných Otrokovciach sa pokúšali 3 muži + šofér uniesť žiačku 8. ročníka, ktorá išla zo školy domov. Len vďaka Bohu, že sa jej podarilo ubrániť sa a ujsť. Bola to čierna audi s SC značkou. V tej istej dedine vo vedľajšej ulici sa ďalšie auto pokúšalo tiež uniesť ďalšie dievča. Vyšetruje to tiež polícia,” stálo vo varovaní pre rodičov Horných Otrokoviec.

Takýto hrôzostrašný odkaz sa tiahol počas víkendu sociálnou sieťou. Zdroj: fb

 

Galéria
Dievča z tejto školy sa pri snahe cudzích chlapov nalákať ju do auta zachovalo naozaj hrdinsky. Zdroj: Glob.sk/juh
Ôsmačku Simonku chceli traja chlapi nalákať do auta iba kúsok od jej domu. Zdroj: Glob.sk/juh
navigate_before
navigate_next