Domáce Koronavírus Spoločnosť

NCZI posilňuje svoju infolinku. Pribudne 30 odborníkov, študentov a doktorandov

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) posilňuje svoju infolinku o ďalších 30 odborníkov, študentov lekárskych fakúlt a doktorandov. Tí budú nonstop poskytovať všeobecné organizačné usmernenia volajúcim občanom. TASR o tom informoval hovorca NCZI Boris Chmel.

 

“NCZI pripravuje aj informačnú kampaň pre verejnosť a po dohode s prezidentom Slovenskej lekárskej komory Marianom Kollárom aj distribúciu aktuálnych informácií pre lekárov,” poznamenal generálny riaditeľ NCZI Peter Blaškovitš.

Na celom Slovensku platí mimoriadna situácia. Vyhlásila ju vláda SR v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu. Niektoré rozhodnutia sa budú riešiť príkazmi a nariadeniami a nie správnymi konaniami, ktoré môžu mať dlhý byrokratický priebeh. Počas mimoriadnej situácie sa nebude zasahovať do práv a slobôd občanov, k tomu by došlo až pri vyhlásení krízového stavu.

Zároveň už od utorka (10. 3.) platí zákaz organizovania hromadných športových, kultúrnych a spoločenských podujatí. Pre ľudí, ktorí sa vracajú z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu na Slovensko, platí pre ochorenie COVID-19 povinná domáca izolácia. Za porušenie karantény hrozia pokuty až do výšky 1650 eur.