Domáce Koronavírus Spoločnosť

Národný rozvojový projekt AZU sa počas pandémie presunul do virtuálneho sveta

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Národný rozvojový projekt AZU – Aktivita zvyšuje úspech sa počas pandémie nového koronavírusu presunul z akademickej pôdy do virtuálneho sveta. Zrealizoval desiatky webinárov, ktoré boli určené širokej verejnosti a väčšinu z nich môžu študenti nájsť v archíve na webovej stránke projektu, kde sú pre nich aj pracovné ponuky, stáže či záverečné práce. TASR o tom informoval marketingový manažér Národného rozvojového projektu AZU Matej Martovič.

 

Ďalej spresnil, že projekt AZU pôsobí na ôsmych vysokých školách v každom kraji. Realizuje na nich prednášky s odborníkmi z praxe a ponúka pracovné ponuky, stáže či záverečné práce, ktoré vypisujú priamo firmy. Nový koronavírus ovplyvnil podľa Martoviča aj fungovanie projektu AZU, ktorý sa z akademickej pôdy z tohto dôvodu presunul do virtuálneho sveta.

Na webinároch sa zúčastnilo celkovo cez 3700 poslucháčov, pričom registrovaní boli študenti aj zo zahraničných vysokých škôl. Celkovo webináre trvali 90,1 hodiny, čo sú takmer štyri celé dni.