Prešov Regióny

Národnú kampaň podporili aj prešovskí študenti. Do školy prišli na bicykli

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

PREŠOV – Vyše 130 študentov stredných škôl v Prešove dnes prišlo do školy na bicykli a absolvovalo spoločnú propagačnú okružnú jazdu po meste. Podporili tak štart súťažnej časti kampane Do práce na bicykli, do ktorej sa môžu záujemcovia stále zapojiť. Registrácia tímov sa uzavrie v nedeľu 5. mája.

 

V rámci súťažnej časti národnej kampane Do práce na bicykli cyklisti od 1. mája dochádzajú celý mesiac do svojho zamestnania na dvoch kolesách. Cieľom už 6. ročníka najväčšej cyklistickej kampane je podporiť nielen myšlienku rozvoja nemotorových druhov dopravy na Slovensku, ale aj svoje mesto v súťažnom súboji s desiatkami ďalších samospráv. Ako agentúru SITA informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták, v Prešove sa do 1. mája zaregistrovalo 65 tímov, v ktorých je 212 cyklistov.

Súťažný tím pozostáva z dvoch až štyroch kolegov, ktorí registráciou na stránke www.dopracenabicykli.eu získajú prístupové údaje do systému kampane. V ňom si budú počas mája evidovať spôsoby ich dochádzania do práce. „Vďaka svojej účasti si tak budú môcť zasúťažiť so svojimi kolegami a zabojovať nielen o zaujímavé ceny, ale najmä podporiť hlavný cieľ celej kampane, ktorým je motivácia kompetentných na úrovni štátu, samospráv a zamestnávateľov, aby vytvárali kvalitné a bezpečné podmienky pre tých, ktorí využívajú na cestu do práce bicykel,“ informoval Grejták.

Jazdy sa budú evidovať počas celého mesiaca máj. Zapisovať sa dajú v aktuálny deň a štyri dni spätne, evidenciu je preto potrebné robiť priebežne. „Rovnaké pravidlo platí aj pre aplikáciu – ak v nej jazdu neuložíte hneď po jej odmeraní, je potrebné ju čo najskôr zosynchronizovať s kontom v záložke Jazdy,“ upozornil Grejták. Do 1. mája sa na celom Slovensku evidovalo do kampane vyše 10-tisíc cyklistov.