Domáce Koronavírus Spoločnosť Top

Nárast nakazených je opäť vysoký. V pondelok pribudlo 188 nových prípadov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Na Slovensku v pondelok (14. 9.) pribudlo 188 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 5 768. Laboratóriá otestovali 4 323 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 85 pacientov, nepribudlo žiadne nové úmrtie. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

 

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) doplnilo, že pozitívne testovaných bolo 82 mužov a 106 žien vo veku od osem do 88 rokov. Najviac pozitívnych testov bolo v okresoch Bratislava (21), Tvrdošín (20), Nitra (19), Sabinov (19), Trnava (16), Snina (14), Prešov (13), Žilina (10), Námestovo (5), Martin (4), Košice (4), Galanta (4), Žarnovica (4). Pozitívne testovaní boli aj v okresoch Prievidza, Senica, Veľký Krtíš, Topoľčany, Lučenec, Banská Bystrica, Zlaté Moravce, Vranov nad Topľou, Trenčín, Šaľa, Skalica, Piešťany, Partizánske, Nove Zámky, Michalovce, Levice, Hlohovec, Gelnica, Brezno a Banská Štiavnica.

V nemocniciach je hospitalizovaných 141 pacientov s novým koronavírusom alebo s podozrením naň, z nich potvrdené ochorenie má 107 ľudí. Na JIS je 13 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 14 osôb.

Na Slovensku ochorenie COVID-19 prekonalo 3 214 osôb. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s novým koronavírusom je 38, na Slovensku máme aktuálne 2516 aktívnych prípadov.

Celkový počet ukončených laboratórnych testov je na čísle 390 251.

Podľa regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove bola veľká časť potvrdených prípadov identifikovaná v zariadení sociálnej starostlivosti v okrese Sabinov, ktoré je v izolácii/karanténe približne od začiatku septembra pre výskyt COVID-19 u jednej z osôb. “Včera boli všetci klienti aj personál opätovne pretestovaní. Zo 102 osôb bolo ochorenie potvrdené u 27 ľudí (19 klientov a 8 členov personálu). V ZSS je od začiatku septembra nastavený prísny hygienicko-epidemiologický režim a zariadenie naďalej ostáva v izolácii. Osoby nemajú klinické príznaky ochorenia. Ich zdravotný stav sa od začiatku intenzívne sleduje a pravidelne vyhodnocuje. O pozitívne testované osoby sa stará vyhradený personál, sú izolované od klientov s negatívnym výsledkom testov,” uviedli.

RÚVZ v Prešove zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti za včerajší deň okrem iného aj importy zo zahraničia a v niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie.