Domáce Kauzy

NAKA obvinila Mikuláša Černáka zo zločinu všeobecného ohrozenia

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Polícia SR

BRATISLAVA – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil Mikuláša Č. z trestného činu všeobecného ohrozenia. Spolu s Miroslavom S. sa mal totiž dohodnúť na usmrtení Vladimíra Daniša, prezývaného Tuti. Ten pre pripomenutie zahynul pri výbuchu vozidla pred 25 rokmi. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.

 

Hovorca pripomenul, že obaja sa mali spolčiť s Róbertom L., Jánom B. a Jozefom F. a rozdeliť si naplánované úlohy. Prostredníctvom Mikuláša Č. mali zabezpečiť trhavinu priemyselného typu. Tú mal fyzicky obstarať Ján B. Z trhaviny mal s Jozefom F. za účasti ostatných zhotoviť nástražno-výbušný systém.

Nástražno-výbušný systém mal podľa Slivku nainštalovať Jozef F. pod sedadlo vodiča vozidla, ktoré používal Vladimír Daniš. Po jeho nainštalovaní ho mali Róbert L., Jozef F. a Ján B. ešte istý čas, až do rozhodujúceho dňa, sledovať. “Ten deň bol 6. júl 1995, kedy do auta nasadol Tuti aj so svojim bratom Jozefom Danišom, prezývaným Papas,” uviedol Slivka s tým, že popoludňajšia jazda po Štefanovičovej ulici v Bratislave bola ich posledná a približne o 13.38 h mal Róbert L. odpáliť nálož, ktorá oboch bratov usmrtila.