Domáce Kauzy Spoločnosť Top

Najvyšší súd zamietol sťažnosť Kajetána Kičuru. Podľa senátu sú dôvody kolúznej väzby dané

Zdroj: TASR / Ján Krolák

BRATISLAVA – Senát Najvyššieho súdu (NS) SR na utorkovom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného Kajetána Kičuru, ktorý je trestne stíhaný pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Podľa senátu sú dôvody kolúznej väzby dané. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

 

“Senát Najvyššieho súdu SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného JUDr. Kajetána K., trestne stíhaného pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti,” priblížila Važanová. Ako doplnila, v predmetnej veci rozhodoval senát 5T v zložení Juraja Klimenta, Petra Hatalu a Petra Štifta.

Kajetána Kičuru obvinil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Sudca ho vzal do takzvanej kolúznej väzby 23. apríla, obvinený voči rozhodnutiu podal sťažnosť.