Domáce Koronavírus Politika Top

Naďalej sa rýchlo šíri. Slovensko zaznamenalo 19 nových prípadov nakazy koronavírusom

Zdroj: TASR

BRATISLAVA – Na Slovensku vo štvrtok pribudlo zatiaľ 19 pozitívnych prípadov koronavírusu. Informoval o tom po skončení posledného rokovania vlády jej dosluhujúci predseda Peter Pellegrini (Smer-SD).

 

Pellegrini poďakoval všetkým členom vlády a osobitne ministerke vnútra Denise Sakovej (Smer-SD), ktorá podľa neho na seba prevzala najťažšiu úlohu počas mimoriadnej situácie. “Som rád, že táto vláda odovzdala maximálne profesionálny výkon. Robíme všetko pre to, aby sme budúcej vláde odovzdali plne funkčnú krajinu,” uviedol.

Celkový počet negatívnych vzoriek je tak 2316 a pozitívnych 123. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, do pozitívnych prípadov už nie je započítaná pani, ktorá zomrela, nie však z dôvodu ochorenia COVID-19.

“Zdá sa, že sa opatreniami podarilo zmierniť nárast. Robíme všetko preto, a do poslednej minúty budeme, aby sme situáciu zvládli. Aby Slovensko vyšlo z krízy najlepšie, ako vie,“ konštatoval Pellegrini. Ministerka vnútra Denisa Saková zároveň požiadala ľudí o disciplinovanosť, zodpovednosť a solidaritu.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák informoval, že v piatok odletí s našimi občanmi prvé lietadlo z Londýna, o päť dní z USA. Poznamenal však, že niektorí z nich rezortu vyčítajú okamžité premiestnenie do povinnej karantény. “Je cítiť, že chcú, aby sme ich doviezli domov, ale zároveň nám vyčítajú to, že sa majú správať disciplinovane,” uzavrel.