Domáce Politika

Naď zrušil verejné obstarávanie na armádne vozidlá 4×4

Jaroslav Naď. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Ministerstvo obrany (MO) SR už zrušilo verejné obstarávanie na viacúčelové taktické vozidlá (VTV) 4×4. Rezort v súčasnosti realizuje kroky aj v súvislosti so zrušením predmetného uznesenia vlády. TASR to v pondelok potvrdila hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

Ministerstvo požiadalo Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) o späťvzatie odvolania voči jeho rozhodnutiu. “Následne na základe rozhodnutia ÚVO pristúpilo ministerstvo obrany k zrušeniu použitého postupu zadávania zákazky Nákupu VTV 4×4,” priblížila hovorkyňa. Oznámenie o zrušení verejného obstarávania už zverejnil ÚVO aj vo svojom vestníku.

Tender na nákup armádnych vozidiel 4×4 pre Ozbrojené sily SR vyhlásilo MO SR v júni 2019 počas vedenia ministra Petra Gajdoša (SNS). Nakupovať sa malo do 424 vozidiel v maximálnej hodnote 321 miliónov eur bez DPH. Na začiatku júla ÚVO zákazku pozastavil, v decembri nariadil jej zrušenie. MO SR sa vtedy odvolalo. O zákazke neúspešne rozhodovala rada ÚVO. Súčasný minister Jaroslav Naď (OĽaNO) po nástupe do funkcie oznámil, že nákup zruší.