Domáce Kauzy

Na štvrtok je naplánované odvolacie konanie v kauze Glance house

Marián Kočner - Zdroj: TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA – V štvrtok je na Krajskom súde v Bratislave naplánované verejné zasadnutie v rámci odvolacieho konania v kauze Glance house. Okresný súd Bratislava II v tomto prípade v januári tohto roku oslobodil spod obžaloby Róberta Č. a jeho manželku Adrianu.

Prokurátorka ich pôvodne žalovala pre trestný čin podvodu. Podľa obžaloby sa snažili získať povodne firmu, ktorá postavila bytovku Glance house v Bernolákove na úkor spoločníčky. Voči oslobodzujúcemu verdiktu podala prokurátorka odvolanie. Prípad sa týka sporu o bytovku postavenú v Bernolákove. Tú špeciálne prokuratúra v roku 2010 po sporoch spoločníkov ktorí ju stavali zablokovala.

Zo zámeru podvodne získať bytovku potom obvinili práve Róberta Č. V roku 2012 bytovku na základe listu vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku previedli pod firmu spájanú s v súčastnosti väzobne stíhaným podnikateľom Mariánom K. Ten bol údajne blízky protistrane v spore s Róbertom Č. V decembri 2016 súd vyhlásil na bytovku konkurz. Trnka bol pre svoj postup v kauze disciplinárne stíhaný a zbavený funkcie prokurátora. Súdy však dvakrát rozhodnutie zrušili.