Regióny Trnava

Na štvrtkový futbalový zápas sa pripravuje aj polícia. Prinesú aj obmedzenia v doprave

Ilustračná fotografia, Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

TRNAVA – Na štvrtkový zápas 2. kola Európskej ligy medzi mužstvami FC Spartak Trnava a PFC Lokomotiv Plovdiv v Trnave sa pripravujú aj policajti. Prijaté sú viaceré bezpečnostné opatrenia. V uliciach bude viac policajtov zo všetkých zložiek a obmedzenia budú aj v doprave.

 

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, od 16:30 bude uzatvorená Kollárova ulica, od 16:00 bude úplne uzavretá pre verejnosť aj Športová ulica. Obyvateľom Podjavorinskej ulice bude umožnený vjazd mimo Kollárovej. Bezpečnostné opatrenia a s tým súvisiace dopravné obmedzenia budú prispôsobené aktuálnej operatívnej situácii a čas uzavretia sa preto môže zmeniť.

Polícia žiada občanov, aby s týmito obmedzeniami už vopred rátali a svoj program si naplánovali tak, aby sa ich dotkli čo najmenej. Vzhľadom na kapacitné možnosti parkovacích miest v okolí štadióna návštevníkov odporúčajú, aby sa presúvali podľa možností bez vozidiel. Ostatných vodičov žiadajú o trpezlivosť, vzájomnú ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov polície. Vodičom pripomínajú, že riadenie premávky policajtom v križovatke je nadriadené dopravnému značeniu aj fungujúcim semaforom.