Bratislava Regióny Top

Na Štedrý deň nebudú sami!

BRATISLAVA/RUŽINOV – V Ružinove už niekoľko rokov funguje tradícia, že osamelí seniori sa stretnú na Štedrý deň u spoločného stolu spolu so starostom.

Takmer štyridsať osamelých seniorov z Ružinova tak nestrávi celý Štedrý deň osamote. Namiesto toho v nedeľu 24. decembra zasadnú na obed spolu so starostom Ružinova a zástupcami farností za slávnostne prestretý stôl v priestoroch Ružinovského domova seniorov na Sklenárovej ulici.

„Spoločnú vianočnú večeru pre osamelých seniorov organizujeme už niekoľko rokov. Chceme spríjemniť slávnostné chvíle aj tým, ktorí už nemajú nikoho blízkeho. Pre skôr narodených Ružinovčanov to má veľký význam, mnohí z nich sa už za tie roky poznajú a vytvorili sa medzi nimi priateľstvá. Ja sa medzi nimi cítim veľmi príjemne, popri typických vianočných špecialitách sa aj dobre porozprávame a zabavíme,“ povedal starosta Ružinova Dušan Pekár.

Počas spoločnej večere sa zúčastnení môžu tešiť na typické vianočné špeciality, nebude chýbať ani hudobný program a malý darček.

FOTO: MČ Ružinov (2016)