Domáce Kauzy Top

Na stavenisku D4R7 je opäť razia. Súvisieť má s envirokriminalitou

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – (Redakcia, TASR) Policajti v súčasnosti zasahujú na stavbe bratislavského obchvatu, ktorý je súčasťou budovania diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Pre TASR to potvrdila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

 

 “Vykonávajú sa tam úkony súvisiace s environmentálnou trestnou činnosťou,” uviedla s tým, že bližšie informácie by polícia mala zverejniť okolo obeda.

Podľa informácií Glob.sk má razia prebiehať v Jarovciach, kde policajti odoberajú vzorky, pričom sa chystajú prekopať celú diaľnicu. Na mieste sa údajne nachádzajú aj hasiči s bagrom a nákladným autom, úsek má byť ohraničený policajnou páskou. Kontrola má trvať 4 dni. Podľa našich informácií sa majú po razii na stavenisku nultého obchvatu presunúť aj na umelý kopec v bratislavskej Petržalke.

Policajti v súvislosti s environmentálnou trestnou činnosťou v Bratislavskom kraji zasahovali už koncom marca. Zásah mal podľa medializovaných informácií súvisieť s podozreniami, že sa na stavbu D4 a R7 používa kontaminovaná zemina alebo stavebný odpad. Polícia neskôr pre TASR priblížila, že v tomto prípade je aktuálne vedené trestné stíhanie vo veci zločinu ohrozenia a poškodenia životného prostredia a vo veci zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi.

Pod diaľnicu sa má dovážať kontaminovaná zemina. Polícia s podozrením na envirokriminalitu už raz na stavenisku zasahovala. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

V marci polícia informovala, že vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči jednej fyzickej osobe M. J. H. a jednej právnickej osobe, bratislavskej spoločnosti s ručením obmedzeným pôsobiacej v stavebníctve, z trestného činu ohrozenia a poškodenia životného prostredia. Obvinený je stíhaný na slobode.

Spoločnosť D4R7 Construction, zodpovedná za stavbu obchvatu, považuje informácie o kontaminácii za dezinformačnú kampaň. Výstavba podľa nej spĺňa vysoké kvalitatívne štandardy a všetky právne požiadavky.