Domáce Regióny Spoločnosť Top

Na Slovensku vyčíňa energetický podvodník. Falošný elektrikár pýta peniaze za inak bezplatné služby

Zdroj: TASR / František Iván

BRATISLAVA – Na západnom Slovensku vyčíňa energetický podvodník. Spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) v uplynulých dňoch kontaktovali viacerí jej zákazníci s informáciou o podvodnom konaní neznámej osoby, ktorá sa vydáva za zamestnanca spoločnosti.

 

„Podvodné konanie spočíva v tom, že táto osoba navštívi zákazníka a inkasuje od neho platbu za výmenu elektromera,“ informovala hovorkyňa ZSD Michaela Dobošová s tým, že podvody boli zaznamenané v Myjave. „Nie je však vylúčené, že sa táto osoba presunie aj do iných regiónov,“ zdôraznila Dobošová.

Západoslovenskí energetici upozorňujú, že výmenu elektromera pritom realizujú bezplatne a v prípade, ak sa elektromer nachádza na dostupnom mieste, môžu ju zrealizovať aj bez prítomnosti zákazníka. „V takom prípade nechávajú naši zamestnanci na mieste výmeny elektromera oznam na oficiálnom tlačive spoločnosti, že výmenu zrealizovali. Zákazníci nám dali k dispozícii práve toto tlačivo, ktoré podvodník našiel a pripísal naň údaj o platbe za takúto výmenu a príslušnú sumu následne od zákazníka prijal,“ dodala Dobošová.

Spoločnosť Západoslovenská distribučná žiada svojich zákazníkov, aby boli ostražití a v žiadnom prípade požadovanú sumu neuhrádzali. „Výmena elektromera je bezplatná služba, navyše naša spoločnosť nikdy nevyžaduje od svojich zákazníkov platbu v hotovosti. Zároveň svojich zákazníkov upozorňujeme, že osoba konajúca v mene našej spoločnosti musí byť viditeľne označená služobným preukazom,“ uzavrela Dobošová s tým, že v prípade akýchkoľvek pochybností o dôveryhodnosti osoby, ktorá tvrdí, že je oprávnená konať v mene spoločnosti ZSD, sa zákazníci môžu obrátiť na jej zákaznícku linku.

Galéria
Na západnom Slovensku vyčíňa energetický podvodník. Zdroj: pixabay
Navštívi zákazníka a inkasuje od neho platbu za výmenu elektromera.Zdroj: pixabay.com
Západoslovenskí energetici upozorňujú, že výmenu elektromera pritom realizujú bezplatne a v prípade, ak sa elektromer nachádza na dostupnom mieste, môžu ju zrealizovať aj bez prítomnosti zákazníka.Zdroj: pixabay
V prípade akýchkoľvek pochybností o dôveryhodnosti osoby, ktorá tvrdí, že je oprávnená konať v mene spoločnosti ZSD, sa zákazníci môžu obrátiť na jej zákaznícku linku. Zdroj: pixabay
navigate_before
navigate_next