Domáce Koronavírus Spoločnosť Top

Na Slovensku pribudlo 19 pozitívnych na koronavírus. Nakazil sa aj prvý policajt

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Počas stredy (8. 4.) pribudlo na Slovensku 19 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom v laboratóriách otestovali 1690 vzoriek. Celkovo tak Slovensko má 701 pozitívnych ľudí. Počet testov s negatívnym výsledkom tak na Slovensku dosiahol 20.670. Vo štvrtok o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

 

Ako ďalej priblížil, vyšetrených s negatívnym výsledkom bolo 1671 vzoriek. Dokopy je v slovenských nemocniciach hospitalizovaných 51 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, s podozrením na toto ochorenie je ďalších 106 osôb, z toho päť sa nachádza na umelej pľúcnej ventilácii. Ďalšie dve osoby sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR doplnilo, že z ochorenia sa podarilo vyliečiť 16 osôb, chorobe doteraz podľahli dvaja pacienti. Z celkového počtu 1690 testov za stredu štátne laboratóriá urobili 943 testov, zachytili 16 pozitívnych osôb, súkromné laboratóriá urobili 747 testov, tri boli pozitívne. V stredu tiež pribudli štyri osoby vo vekovej kategórii nad 65 rokov. Celkovo je na Slovensku v tejto vekovej kategórii pozitívnych 53 osôb, najviac je ich v okrese Bratislava. Ide o deväť mužov a desať žien.

Nakazený je aj policajt

V nových prípadoch ide o 40-ročného muža z okresu Zlaté Moravce, 37-ročného muža z okresu Prievidza, 31-ročnú ženu z okresu Košice, 49-ročného muža a 88-ročného muža s okresu Martin, 38-ročného muža z okresu Nové Zámky, 22-ročného muža z okresu Košice, 57-ročného muža z okresu Trnava, 25-ročnú ženu z okresu Malacky, 18-ročného muža z okresu Trenčín, 60-ročného muža z okresu Dunajská Streda, 66-ročného muža z okresu Trnava, 59-ročnú ženu z okresu Bratislava, 64-ročnú ženu z okresu Dunajská Streda, 17-ročného muža z okresu Košice v karanténnom stredisku, 65-ročnú ženu z okresu Martin, 32-ročnú ženu z okresu Bratislava, 67-ročného muža z okresu Košice a 75-ročnú ženu z okresu Košice-okolie.

Podľa premiéra Igora Matoviča je medzi nakazenými aj prvý slovenský policajt, ten mal priviezť skupinu ľudí z Tirolska. Jeho kolegovia sú v karanténe. Informoval o tom na sociálnej sieti.

Zdroj: FB / Igor Matovic