Bratislava Regióny

Na most v Seredi od pondelka nemôžu autobusy ani nákladné autá

Zdroj: TASR / Martin Baumann

SEREĎ – Polícia upozorňuje vodičov na obmedzenie dopravy na moste v Seredi v okrese Galanta. Na základe rozhodnutia okresného úradu môžu most na ceste I/62 od pondelka 25. februára použiť len vozidlá, ktorých hmotnosť nie je vyššia ako 3,5 tony. Informovala o tom trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

 

Most budú pravidelne kontrolovať a jeho stav vyhodnocovať, v prípade zhoršenia jeho stavebno-technického stavu ho úplne uzavrú pre všetky vozidlá. Vodiči môžu využiť obchádzkové trasy, a to po rýchlostnej komunikácii R1 a po ceste II/507 cez obec Dolná Streda. Autobusový doprava Arriva v tejto súvislosti mení trasy svojich liniek na trati Nitra – Sereď – Trnava a Nová Ves nad Žitavou – Vráble – Trnava.

Zo správy o diagnostike mostnej konštrukcie vyplýva, že technický stav mosta v Seredi zodpovedá stupňu VII., čo je havarijný stav. Na takomto moste je potrebné vykonať okamžité opatrenia, v tomto prípade obmedzenie nákladnej dopravy. Správca mosta, ktorým je Slovenská správa ciest, so začiatkom jeho rekonštrukcie ráta až o dva roky.