Zahraničné

Na Malorke sa pobili celebrity

Tils Schweiger - TASR

Madrid   – Španielske úrady zadržali v piatok na ostrove Malorka bývalého nemeckého cyklistu a víťaza pretekov Tour de France (TdF) Jana Ullricha. K zadržaniu známeho cyklistu došlo po incidente na pozemku nemeckého herca a režiséra Tila Schweigera. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.
Nemecký denník Bild uviedol, že bývalý profesionálny cyklista sa v piatok pokúsil preliezť plot a vniknúť bez pozvania na Schweigerov pozemok. Ullrichov právnik Wolfgang Hoppe v sobotu pre DPA potvrdil, že k uvedenému incidentu skutočne došlo, avšak bližšie informácie o ňom poskytnúť odmietol.
Podľa Bildu na Schweigerovom pozemku došlo k fyzickej potýčke, po ktorej polícia odviedla Ullricha v putách. Či medzi oboma mužmi skutočne došlo k fyzickému kontaktu Ullrichov právnik potvrdiť nevedel, a nevedel povedať ani to, či bol bývalý cyklista v sobotu ešte stále v policajnej cele, alebo v nemocnici, pretože sa s ním nemohol spojiť.
“Môžem potvrdiť, že sme s mojím susedom Janom skutočne mali incident. Takto som si dovolenku nepredstavoval,” povedal pre Bild Schweiger.
Jan Ullrich (44) sa stal celkovým víťazom TdF v roku 1997, avšak v roku 2006 sa jeho meno začalo spájať s dopingovým škandálom okolo španielskeho lekára Eufemiana Fuentesa, čo urýchlilo ukončenie jeho športovej kariéry.
Til Schweiger (54) účinkoval v mnohých nemeckých aj hollywoodskych filmoch, avšak celosvetovo známym sa stal najmä stvárnením postavy zabíjača nacistov Huga Stiglitza vo filme režiséra Quentina Tarantina Nehanební bastardi (Inglorious Basterds) z roku 2009.