Ekonomika Spoločnosť Zahraničná Zahraničné

Na letiskách zostanú tisícky dovolenkárov, francúzsky prepravca Aigle Azur ruší všetky lety

Francúzsky prepravca Aigle Azur ruší všetky lety. Zdroj: wikipedia

PARÍŽ/BRATISLAVA – Francúzska letecká spoločnosť Aigle Azur oznámila, že pre finančné ťažkosti od soboty ruší všetky svoje lety. Firma na svojej internetovej stránke uviedla, že jej “finančná situácia a z toho vyplývajúce prevádzkové problémy nám neumožňujú zabezpečiť lety”.

 

Námestník francúzskeho ministra dopravy Jean-Baptiste Djebbari pre rozhlasovú stanicu RTL povedal, že v dôsledku zrušenia letov tejto spoločnosti zostanú na letiskách mimo Francúzska tisícky pasažierov, ktorí sa vracajú z letných dovoleniek.

Námestník ministra dopravy uviedol, že leteckej firme Aigle Azur, ktorá tento týždeň požiadala o ochranu pred veriteľmi, francúzska vláda pomáha nájsť nových investorov. Prepravca Aigle Azur, ktorý zamestnáva 1 150 ľudí, prevádzkuje lety hlavne medzi Francúzskom a Alžírskom. V posledných rokoch však firma prevádzkovala aj linky do Brazílie, Číny, Ruska a iných krajín. Najväčším akcionárom prepravcu Aigle Azur je čínsky konglomerát HNA Groups, ktorý vlastní 49-percentný podiel.

Zrušenie letov francúzskej leteckej spoločnosti sa nedotkne spojov z hlavného mesta Slovenska. “Letecká spoločnosť Aigle Azur nezabezpečuje žiadne pravidelné ani charterové lety z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave a rovnako ich nezabezpečovala ani v minulosti,” uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.