Domáce Koronavírus Spoločnosť Top

Na koronavírus otestovali rekordný počet ľudí. Pribudlo 81 pozitívnych prípadov

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Počas stredy (22. 4.) pribudlo na Slovensku 81 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1325 takýchto prípadov. Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke www.korona.gov.sk. Vykonaných bolo doposiaľ celkovo 57.421 testov, len počas stredy sa ich spravilo 4772. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 288 ľudí, z toho za stredu zaznamenali štyri takéto prípady.

 

Hospitalizovaných je 265 osôb, z toho v 80 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je osem osôb a jedna je na pľúcnej ventilácii. Na Slovensku pribudlo v stredu aj jedno úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 tak stúpol na 15.

Najviac nových prípadov, a to 21, za stredu eviduje Košický kraj. Ďalej nasleduje Nitriansky kraj so 16 prípadmi, Bratislavský a Prešovský kraj majú zhodne po 11 prípadoch, desať je v Trnavskom kraji, deväť v Žilinskom kraji. Dva nové prípady sa objavili počas stredy v Banskobystrickom kraji a jeden prípad zaznamenali v Trenčianskom kraji.