Domáce Politika Top

Na Gorilu nezabudnú: Chystá sa veľký protest na symbolickom mieste!

BRATISLAVA – Protesty proti kauze Gorila sa vracajú do bratislavských ulíc. V piatok – symbolicky na piate výročie – sa opäť chystá demonštrácia proti kauze, ktorá otriasla Slovenskom, no nakoniec toho veľa nezmenila.

Protest organizuje opäť známe duo Alena Krempaská a Peter Weisenbacher, ktoré sa v poslednej dobe zviditeľnilo najmä križiackou vojnou proti Igorovi Matovičovi.  „Protesty Gorila sa po piatich rokov vracajú do ulíc,” píše sa na Facebookovej stránke podujatia.

Symbolické miesto konania

Samotná udalosť sa má konať na Vazovovej 7, kde sa nachádza aj tzv. „konšpiračný byt”. „Rozhodli sme sa zvolať zhromaždenie s názvom ´Na Gorilu nezabudneme´ symbolicky na toto mieste v tomto čase. Je to bežný dom, bežná ulica, chodíme okolo už päť rokov, no nič sa nezmenilo a to nie je v poriadku,” opisujú súčasnú situáciu.

Dvojica preto vyzýva ľudí, aby sa k ním pripojili a ukázali, že takúto situáciu už nechcú akceptovať. Ľudia vraj cítia veľký hnev nad tým, že za päť rokov sa nič nevyšetrilo. Aká bude účasť, zatiaľ nevedno, no počet ľudí, ktorý sa oň zaujíma na sociálnej sieti, zatiaľ vysoký nie je.

Takto vyzerali protesty pred piatimi rokmi

Prvý protest proti kauze Gorila sa v roku 2012 konal 27.1. a do ulíc prilákal niekoľko tisíc ľudí a spustil vlnu ďalších protestov.

Prvý protest Gorila
Prvý protest Gorila
Prvý protest Gorila
Prvý protest Gorila
Prvý protest Gorila
Prvý protest Gorila

Zdroj: ph, Foto: SITA