Regióny Trnava

Na doživotie odsúdený Ján Molnár vzal žiadosť o prepustenie späť

Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

TRNAVA – Okresný súd v Trnave mal na verejnom zasadnutí vo štvrtok rozhodovať o žiadosti o podmienečné prepustenie odsúdeného Jána Molnára. Svoj doživotný trest odňatia slobody za vraždu Holanďanky v roku 1990 si odpykáva v Leopoldove. Odsúdený však svoju žiadosť vzal späť.

Zasadnutie sa malo konať bez jeho osobnej prítomnosti, späťvzatie oznámil prostredníctvom telemosta. Ako informovala hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová, v prípade Molnára išlo o tretiu žiadosť, keď prvú zobral späť sám odsúdený a druhú mu súd zamietol. Súd môže eventuálne rozhodovať o podmienečnom prepustení až po uplynutí troch rokov od poslednej žiadosti, čo vychádza na jeseň 2020.

Molnár a jeho komplic Ľubor Masár boli po Nežnej revolúcii prví, ktorých odsúdili na doživotie za vraždu. Predtým, za bývalého režimu, boli súdení za rozličné trestné činy. Boli však prepustení na slobodu, keďže sa na nich vzťahovala amnestia vtedajšieho prezidenta Václava Havla. Odsúdení v auguste 1990 v Rakúsku znásilnili a následne zaškrtili Holanďanku. Jej manžela zviazali, ťažko zranili a vyhodili z auta. Útok však prežil a neskôr na súde proti páchateľom svedčil. Oboch zločincov poslal do výkonu trestu odňatia slobody na doživotie Mestský súd v Bratislave. Telo Holanďanky sa našlo v značnom štádiu rozkladu približne po dvoch mesiacoch.

Galéria
Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj
navigate_before
navigate_next