Domáce Spoločnosť

Na cestách majú vodiči opäť sťažené podmienky. Miestami sa vyskytuje poľadovica a znížená dohľadnosť

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

BRATISLAVA – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký. Informuje o tom Slovenská správa ciest. Vodičov však upozorňuje, na poľadovicu v úsekoch ciest I/66 Podspády – Tatranská Javorina, III/3578 Podspády – štátna hranica Podspády/Jurgów. Takisto uvádza, že hmla so zníženou dohľadnosťou do 50 metrov je v lokalitách Trstená, Námestovo, Kysucké Nové Mesto, Martin, Komárno, Šrobárová, Zemianská Olča, Želiezovce, Hurbanovo, Nitra – Čermáň, Červeník. Znížená viditeľnosť do 100 až 200 metrov je na území západného a severného Slovenska.

 

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou utlačeného snehu do 1 až 2 cm. Miestami zľadovatený sneh do 1 až 2 cm sa nachádza na cestách I/67 Dedinky – Ostrá Skala, II/535 Dobšiná – Palcmanská Maša, II/549 Úhornianske Sedlo – Krásnohorské Podhradie, II/558 Stakčín – Ulič a na cestách III. triedy v obvode Stakčín a Haligovce.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem HP Herlianske Sedlo a Vrchslatina, kde sa na vozovke nachádza miestami utlačený sneh do 1 až 2 cm. Miestami zľadovatený sneh do 2 cm sa nachádza na HP Huty a na HP Podspády rovnako sa tam vyskytuje poľadovica.

Pre vozidlá nad desať metrov dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené HP Príslop (cesta I/78), Šútovce (cesta III/1774) a Veľké Pole (cesta II/512). Cesta I/64 cez HP Fačkovské sedlo je od 1. novembra uzavretá v okrese Žilina aj Prievidza pre nákladné motorové vozidlá, ktorých dĺžka presahuje desať metrov. Obmedzenie trvá do konca zimnej údržby.