Domáce Kultúra PR článok Spoločnosť Top

Muzikál od Elánu vyvolal obrovské ovácie. Z Čiech čoskoro dorazí aj k nám

Zdroj: Topky.sk / Jan Zemiar

BRATISLAVA – Príde po najúspešnejšom muzikály Ôsmy svetadiel aj druhý? Samozrejme! Slováci sa dočkajú nového muzikálu Jána Ďurovčíka. Voda a krv nad vodou zdvihol zo stoličiek českých divákov, čoskoro sa ho dočkáme aj my. 

 

Muzikál Voda a krv nad vodou si zobral na paškál opäť legendárne skladby skupiny Elán. Unikátne dielo malo premiéru minulý rok v pražskom Divadle Kalich. Po obrovských ováciách a úspechu sa rozhodol Ďurovčík priniesť muzikál aj na Slovensko. Na sociálnych sieťach sa totiž začali objavovať komentáre od Slovákov, ktorí hovorili: “Škoda, že si musíme na slovenský muzikál počkať.” Tvorcovia im teraz prianie splnili.

 

Muzikál Voda a krv nad vodou mieri na Slovensko. Zdroj: Topky.sk / Jan Zemiar

Ďalšia novinka

Ďurovčík vďaka skladbám Elánu už raz zožal úspech s muzikálom Ôsmy svetadiel. Pre muzikál vznikla aj skladba Len kým tu si. Tá sa neskôr objavila aj ako bonusová nahrávka Elánu na reedícii albumu Živých nás nedostanú. Muzikál si mohli vychutnať takisto slovenskí diváci. Preto nový muzikál nezaostáva a určite nás neobíde. Šou Voda a krv nad vodou takisto svojich divákov poctí skladbou na mieru – Vinný aj nevinný.

Úžasné dielo je príbehom na motívy knihy Gróf Monte Cristo od Alexandra Dumasa. Nový muzikál nie je pokračovaním Ôsmeho svetadiela. ,,Pôjde o úplne nový príbeh, nové postavy, avšak spojenia medzi oboma inscenáciami sú jasné: zdroj, čiže hudba Elánu, a parafráza na veľké klasické literárne dielo posunuté do súčasnej doby. Jedná sa o príbeh plný emócií, lásky a všetkého, čo patrí k veľkému plátnu, ktorým muzikál Elánu opäť bude,“ vyznal sa vtedy pre Divadlo Kalich Ďurovčík.

 

Elánovské hity sa opäť vracajú na scénu. Zdroj: Topky.sk / Jan Zemiar

Obrovský potlesk

O tom, že sa máme na čo tešiť, svedčia aj reakcie divákov po českej premiére. Tí doslova šaleli. S nadšením počúvali legendárne elánovské piesne a na záver dokonca spievali hit Voda čo ma drží nad vodou spolu s účinkujúcimi. Tí si po svojom vystúpení vyslúžili standing ovation. Radostné emócie by sa dali v sále krájať. Ďurovčík sa zmohol na jediné. ,,Milujem divadlo. To je všetko,” dodal. Líder skupiny Elán Jožo Ráž Ďurovčíka vyzdvihol. ,,Keby sme boli v Amerike, tak toto je svetový hit,” dodal Ráž.

Muzikál Voda a krv nad vodou bude úžasnou šou pre celú rodinu. Elánovské hity si budete pospevovať ešte nejaký ten čas po predstavení. Vstupenky budú už čoskoro dostupné v sieti predpredaj.sk.

 

Diváci boli z muzikálu nadšení. Zdroj: Topky.sk / Jan Zemiar

Mohlo by vás zaujímať:

 

Galéria
Elán vytvoril novú skladbu priamo pre muzikál. Zdroj: Topky.sk / Jan Zemiar
Na javisko prišla aj skupina Elán. Zdroj: Topky.sk / Jan Zemiar
navigate_before
navigate_next