Koronavírus Politika Spoločnosť Top Zahraničné

Mrazivá a šokujúca informácia z Britských ostrovov. Napriek pandémii bežali v Bristole polmaratón tisíce ľudí

Absolútna ignorácia základných pravidiel prevencie proti koronavírusu predviedli v Bristole, kde sa beťžal polmaratón. Zdroj: thesun.co.uk

LONDÝN – Ignorácia ľudí, absolútny nedostatok rešpektu, neúcta k aktuálnej situácii, nepochopenie celého problému a vážnosti situácie. Aj tak sa dá iba v miernom tóne okomentovať správanie organizátorov, ale aj účastníkov polmaratónu, ktorý sa v nedeľu konal v anglickom Bristole.

 

Tu už nejde o nepochopenie reality, alebo recesiu, ale o totálne zlyhanie súdnosti a normálnosti organizátorov aj účastníkov behu. V období, kedy sa vo veľkom rušia tie najväčšie svetové podujatia v cyklistike, tenise, hokeji, vo futbale, formuly 1 a v takmer každom športe, si v Bristole v pokoji a bez najmenšej hanby zorganizovali polmaratón. Argumentácia Andrewa Taylora, riaditeľa pretekov, že nedostal žiadnu informáciu od úradníkov verejného zdravotníctva, aby sa podujatie nekonalo a že išlo o nízko rizikovú udalosť, je absurdný žart. Veď aj londýnsky maratón, jeden z najväčších a najslávnejších na svete, ktorý sa mal bežať v apríli, bol preložený na iný termín. Len v Bristole nie, tam si urobili športový festival a ohrozili v meste desaťtisíce ľudí. Veď na štarte ich bolo viac ako 6 000 a v uliciach popri trati ďalšie stovky.

Miestna poslankyňa Amber Morganová bola zhrozená. „Absolútne šialené. Všetci tí, čo bežali, používali  našu verejnú dopravu, reštaurácie, obchody, verejné záchody. Obyvatelia sa nám pekne poďakujú.“ Na sociálnych sieťach sa spustila enormne tvrdá vlna kritiky. „Už onedlho budeme všetkého poriadne ľutovať. Pozrite sa na Taliansko,“ pridala sa Paula Baileyová.  Iní označili tento krok za „absolútny vtip a katastrofu PR a veľmi, veľmi zlé rozhodnutie“. V každom prípade je Bristol momentálne nasledovanejším mestom v Anglicku, aj keď o podobnú popularitu asi nemal nikto záujem. Šialenosť niektorých jedincov a ich mentálne nastavenie je veru neprijateľné, zvrátené, choré a preto nečudo, že situácia v Európe je neudržateľná a viac ako kritická. Bristol je totiž príkladom ľudskej hlúposti, absencie zdravého rozumu a chrapúnstva.

Mohlo by vás zaujímať