Dubnica nad Váhom Regióny Trenčín

Motorkár sa na D1 zrazil s osobným autom. Bol pod vplyvom alkoholu

Zlomeniny utrpel 43-roèný motorkár pod vplyvom alkoholu, ktorý 27. júla 2019 o 21.35 h boène narazil do osobného auta na dia¾nici D1 v katastri Dubnice nad Váhom. Polícia dopravnú nehodu vyšetruje. Informoval o tom v pondelok TASR trenèiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlièka. "Vodiè motocykla Honda jazdil v smere od Bratislavy na Žilinu. Pred výjazdom na Dubnicu nad Váhom sa plne nevenoval riadeniu motocykla, náhle sa rozhodol odboèi do odboèovacieho pruhu a nevšimol si tam jazdiace vozidlo Ford Mondeo, èím došlo k ich boènej zrážke," opísal nehodu Kudlièka. Motocyklista sa pod¾a neho podrobil dychovej skúške, pričom nafúkal 0,73 mg/l (1,52 promile) alkoholu. Pri dopravnej nehode utrpel zlomeninu nohy a lopatky. "Policajti diaľničného oddelenia z Trenčína začali trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Páchateľovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok," dodal. Trenčín, 29. júla 2019. Zdroj: TASR / KR PZ v Trenčíne

DUBNICA NAD VÁHOM – Zlomeniny utrpel 43-ročný motorkár pod vplyvom alkoholu, ktorý 27. júla o 21.35 h bočne narazil do osobného auta na diaľnici D1 v katastri Dubnice nad Váhom. Polícia dopravnú nehodu vyšetruje. Informoval o tom v pondelok TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička. 

 

“Vodič motocykla Honda jazdil v smere od Bratislavy na Žilinu. Pred výjazdom na Dubnicu nad Váhom sa plne nevenoval riadeniu motocykla, náhle sa rozhodol odbočiť do odbočovacieho pruhu a nevšimol si tam jazdiace vozidlo Ford Mondeo, čím došlo k ich bočnej zrážke,” opísal nehodu Kudlička.

Motocyklista sa podľa neho podrobil dychovej skúške, pričom nafúkal 0,73  mg/l (1,52 promile) alkoholu. Pri dopravnej nehode utrpel zlomeninu nohy a lopatky. “Policajti diaľničného oddelenia z Trenčína začali trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Páchateľovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,” dodal.