Domáce Politika

Miroslav Lajčák vo funkcii úradujúceho predsedu OBSE odcestoval na návštevu Gruzínska

Miroslav Lajčák - Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA/TBILISI – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák odcestoval v nedeľu na dvojdňovú pracovnú návštevu Gruzínska. Ide v poradí o tretiu cestu ministra Lajčáka vo funkcii úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) do konfliktných regiónov.

V nedeľu sa minister Lajčák v oblasti Odzisi na východe krajiny zoznámi so situáciou na administratívnej hraničnej línii s odštiepeneckým regiónom Južné Osetsko a s prácou pozorovateľskej misie Európskej únie. V druhý deň bude minister Lajčák v hlavnom meste Tbilisi samostatne rokovať so svojím gruzínskym partnerom Davidom Zalkalianim a s najvyššími ústavnými činiteľmi krajiny – predsedom vlády Mamukom Bachtadzem, predsedom parlamentu Iraklim Kobachidzem a prezidentkou Salome Zurabišviliovou.

Šéf slovenskej diplomacie zároveň v mene slovenského predsedníctva v OBSE v roku 2019 a Oficiálnej rozvojovej spolupráce Slovenskej republiky odovzdá v pondelok humanitárny dar Skríningovému centru pre prevenciu rakoviny v meste Zugdidi, ležiacom neďaleko hraníc s odštiepeneckým Abcházskom.