Domáce Politika Top

Ministerstvo chce kúpiť škodovku za cenu mercedesu, odkazuje Krajniak

BRATISLAVA – Ministerstvo obrany plánuje kúpiť škodovku za cenu mercedesu. Uviedol to na dnešnej mimoriadnej schôdzi v Národnej rade SR poslanec za hnutie Sme rodina Milan Krajniak. Podľa jeho slov je suma za jedno vozidlo značne premrštená.

„Ministerstvo vysoké ceny odôvodňuje tým, že fínska firma Patria vyvinula nový prototyp vozidla a práve preto sumy za jedno auto narastajú. To nie sú dostatočné argumenty,” uviedol v rámci rozpravy v parlamente Krajniak.

Predražená skladačka, myslí si Krajniak

„Prototyp, ktorý rezort predstavil verejnosti, novinárom a odborníkom bude v konečnom dôsledku iba predražená skladačka. Delostrelecká veža, ktorá má byť na fínske podvozky inštalovaná, má 40-ročný sovietsky kanón, ktorý je zastaralý a čoskoro aj nefunkčný. Ďalším veľkým problémom je podľa môjho názoru slabé pancierovanie, ktoré našim vojakom poskytne iba minimálnu ochranu,” pokračoval Krajniak.

Reagoval aj Danko

Ako dodal, neplánuje lobovať za jednotlivé firmy v zahraničí alebo preferovať jediné riešenie. Chce aby sa naši vojaci nemuseli hanbiť a nemuseli byť odkázaní na zlé politické rozhodnutia. Na vystúpenie Krajniaka reagoval aj predseda národnej rady a predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, ktorý podľa vlastných slov nechce zahatať cestu na nutnú modernizáciiu v ozbrojených silách.

„Máme jedinečnú príležitosť prezrbrojiť našu armádu, ktorá roky iba chátrala. Téma obrany štátu je veľmi dôležitá a každého občana musí zaujímať. Nikto totiž nevie, ako sa súčasná bezpečnostná situácia vyvinie v budúcnosti,” reagoval Danko. Dodal, že je aj v záujme Slovenskej republiky, aby sme čo najviac potrebných a dôležitých vecí produkovali v domácej réžii.

Foto: SITA/Branislav Bibel