Domov » Kategórie » Domáce » Minister Richter sa musel asi zblázniť: Sám seba označil za zástupcu Boha na Zemi!

Minister Richter sa musel asi zblázniť: Sám seba označil za zástupcu Boha na Zemi!

BRATISLAVA – Richter pápežom? Parlament je dnes dejiskom zaujímavých udalostí. O jednu z nich sa postaral aj minister práce Ján Richter, ktorý pobavil počas svojej závrečnej reči predkladateľa k návrhu novely zákona o službách zamestnanosti.

Ako na svojom Facebooku informoval opozičný poslanec Ondrej Dostál (SaS), označil sa v podstate za pápeža.  Richter totiž použil spojenie „za môjho pontifikátu“. „Slovo pontifikát sa pritom používa na označenie úradu a hodnosti pápeža a dĺžky a historického obdobia, keď vykonáva svoj úrad,“ píše Dostál.

Politik pokračoval aj ďalej a ironicky sa pýtal, či sa Richter považuje za hlavu katolíckej cirkvi. „Nestúplo mu to ministrovanie už trochu do hlavy? Bývalý komunista pápežom – to tu ešte nebolo,“ dodáva.

Status Ondreja Dostála

Podľa novely zákona o sluźbách zamestnanosti by sa mali sprísniť podmienky evidencie uchádzačov o zamestnanie na úradoch práce od začiatku mája tohto roka. Ak nezamestnaný predčasne opakovane skončí do jedného mesiaca zamestnanie sprostredkované úradom práce, pol roka sa nebude môcť vrátiť do evidencie uchádzačov o prácu.

Zdroj: ph, SITA, Foto: FB / Ondrej Dostál, SITA

Autor: Redakcia
Tagy