Domáce Politika

Minister obrany odovzdal vojakom deväť nových vozidiel Tatra. Tento rok dostanú ešte ďalších sedem

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes v priestoroch Zásobovacej základne v Nemšovej odovzdal profesionálnym vojakom do užívania deväť nových vozidiel Tatra. Zdroj: TASR / Branislav Račko

BRATISLAVA – Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes v priestoroch Zásobovacej základne v Nemšovej odovzdal profesionálnym vojakom do užívania deväť nových vozidiel Tatra. Určené sú pre vojenské útvary v Hlohovci, Michalovciach, Nemšovej, Trebišove a v Zemianskych Kostoľanoch. Slúžiť budú na plnenie úloh v oblasti logistiky, ale aj pre potreby domáceho krízového manažmentu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. „To, že sa snažíme postupne skvalitňovať a zefektívňovať každodennú prácu našich vojakov možno vidieť na konkrétnych krokoch, ktoré v tomto smere rezort obrany realizuje. Verím, že nová technika, ktorú sme dnes profesionálnym vojakom odovzdali, tento účel naozaj splní,“ povedal pri príležitosti odovzdania vozidiel minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

 

Veliteľ Pozemných síl Ozbrojených síl SR generálmajor Jindřich Joch ocenil kroky rezortu obrany v oblasti modernizácie. „Na to, aby sme boli pripravení plniť úlohy obrany štátu, potrebujeme nielen bojovú, ale aj dopravnú techniku, ktorá bude spĺňať štandardy v oblasti balistickej ochrany a všetky štandardy Severoatlantickej aliancie (NATO),” povedal. Zároveň zdôraznil, že nová moderná technika nie je určená iba na prípravu jednotiek, ale predovšetkým pre obranu Slovenskej republiky. Obstaranie vozidiel Tatra pre príslušníkov Ozbrojených síl SR je realizované v zmysle zmluvy z roku 2015. Profesionálnym vojakom bolo v tomto roku dodaných deväť kusov vozidiel Tatra v rôznych modifikáciách, pričom je do konca roka 2019 plánované dodanie ďalších siedmych kusov vozidiel tohto typu.