Politika Top Zahraničné

Metafora na brexit: Nemotorný odchod politika z pódia, je na smiech

LONDÝN – Odchod Spojeného kráľovstvá z Európskej únie možno charakterizovať všelijak, rozhodne nie však ako jednoduchý. Podobne vyzeral aj zostup britského ministra pre brexit Davida Davisa z pódia, keď takmer spadol a stal sa terčom posmechu na internete.

Davis sa v utorok vyjadroval k stavu rokovaní a plánom Britov. Podľa agentúry Reuters uviedol, že dohoda s úniou je najpravdepodobnejším rezultátom rokovaní. Zároveň ale dodal, že vláda Theresy Mayovej ráta aj s alternatívou, že k dohode nedôjde. Zdá sa, že britský politik ale nerátal s alternatívou, že schodík z pódia počas jeho prejavu zázračne nezmizol.

Quo vadis, Spojené kráľovstvo?

Podľa najnovších správ Veľká Británia plánuje navýšiť ponuku vyrovnania finančných záväzkov voči Európskej únii, podmienkou však je súhlas Bruselu s otvorením rozhovorov o budúcej obchodnej dohode. Informovala o tom v utorok agentúra AP, ktorá sa odvolávala na správy v britských médiách.

Podľa medializovaných informácií výbor pre brexit pri vládnom v kabinete v Londýne súhlasil so zvýšením ponuky finančného vyrovnania na 40 mld. eur, vláda Theresy Mayovej sa však ku konkrétnej sume odmietla vyjadriť.

Autor: ph, SITA, Foto: SITA / AP, YouTube / OldQueen TV