Banská Bystrica Regióny

Mesto Detva pokračuje s revitalizáciou na známej ulici. Ukončená má byť v lete

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Dano Veselský

DETVA – V Detve opäť po zime pokračujú v revitalizácii vnútrobloku na Ulici Andreja Hlinku. Na realizáciu projektu získali 468.528 eur z eurofondov.

 

Verejné priestranstvá medzi bytovými domami chce mesto oživiť novými prvkami, ako sú ihriská pre deti, nové spevnené plochy zo zámkovej dlažby, nové trávniky aj na miestach, kde boli staré spevnené plochy, kvetinovými záhonmi, lavičkami a chodníkom pre korčuliarov či altánkom s pergolou. “Na revitalizovanom verejnom priestranstve pribudne aj malá fontánka s pitnou vodou, ktorá tu predtým nebola,” uviedla pre TASR hovorkyňa Mestského úradu v Detve Zuzana Vrťová.

Na ihrisku pre dvoj- až päťročné deti budú osadené preliezačky a hojdačka. Na ihrisku pre deti od piatich do 12 rokov budú zase lezecká stena, preliezačková zostava a balansovacie kolíky. “Nárazová plocha na oboch ihriskách bude z gumeného liateho povrchu. Na cvičenie s vlastnou váhou je určené workoutové ihrisko. Deti na revitalizovanom verejnom priestranstve nájdu aj kolotoče a hojdačky,” doplnila hovorkyňa.

Súčasťou revitalizácie je aj vybudovanie spevnenej plochy na odpadkové koše. Zastrešené budú trapézovým plechom a oplotené drevoplastovými doskami. Obnova vnútrobloku by mala byť ukončená do júla 2019. Okrem príspevku z fondov Európskej únie vynaložilo ďalšie financie na projekt aj mesto Detva.