Politika Zahraničné

Merkelová s rezolútnym krokom, kancelárka si zrušila osobnú stránku na Facebooku

Angela Merkelová - Zdroj: TASR/AP Photo/Michael Sohn

BERLÍN – Nemecká kancelárka Angela Merkelová ruší svoju osobnú stránku na sociálnej sieti Facebook, ktorej fanúšikmi je vyše 2,5 milióna používateľov. Oznámila to v piatok vo videozázname, ktorý zverejnila na predmetnej stránke.

Svoje rozhodnutie zdôvodnila faktom, že už nevedie konzervatívnu Kresťanskodemokratickú úniu (CDU), z ktorej čela odišla vlani začiatkom decembra po 18 rokoch. Na tomto poste ju nahradila Annegret Krampová-Karrenbauerová. Merkelová vo videu poďakovala svojim priaznivcom a odporučila im, aby naďalej “sledovali jej prácu kancelárky” – prostredníctvom facebookovej stránky nemeckej vlády či na jej účte s názvom Bundeskanzlerin na Instagrame.

Na Twitteri, ďalšej zo sociálnych sietí, kancelárka príspevky neuverejňuje, aktívny je tam však jej hovorca Steffen Seibert, pripomenula agentúra AP.  Kancelárka odpovedala ešte v roku 2015 na otázku, čo si myslí o Facebooku. Vtedy uviedla, že je dobré, že takáto vec existuje: “Je to príjemné, ako mať auto či práčku”. Angela Merkelová (64) je nemeckou kancelárkou od roku 2005.