Domáce Politika Prezidentské voľby Top

Mediálny tlak si vyžiadal prvú obeť. Šefčovičova manželka skolabovala

BRATISLAVA – Náročná prezidentská kampaň si vyžiadala svoju daň. Kritikou a útokmi trpia nielen kandidáti, ale aj ich blízki. Manželka Maroša Šefčoviča čelila posledný týždeň mediálnym atakom aj posmeškom na sociálnych sieťach. Podľa informácií Glob.sk si to odnieslo jej zdravie. Helena Šefčovičová skončila dnes v nemocnici.

Manželka kandidáta na prezidenta Maroša Šefčoviča stojí pri svojej polovičke počas celej predvolebnej kampane. Spolu s podpredsedom Európskej komisie absolvovala všetky cesty po Slovensku aj väčšinu mediálnych výstupov. Počas volebnej noci po prvom kole prezidentských volieb bola pri svojom manželovi spolu s dcérou. Zúčastnila sa aj tlačovej konferencie, na ktorej Šefčovič reagoval na priebežné výsledky volieb. A práve tá sa jej stala osudnou. Média už na druhý deň riešili jej výraz tváre a reakcie na niektoré otázky novinárov, ktoré sa týkali predstaviteľov Smeru-SD, či kontroverzných podnikateľov.

Zdá sa, že tento tlak nesie Helena Šefčovičová ťažko a dnes dopoludnia skolabovala. “Pani Šefčovičová mala ráno problémy z celkového vyčerpania a anti-kampane, ktorá sa v posledných dňoch vedie aj proti jej osobe,” uviedla šéfka komunikácie kandidáta Renáta Goldírová pre topky.sk. 

Do nemonice vraj dorazila v sprievode manžela a svojich dcér. Šefčovičovi tak hrozilo, že bude musieť zrušiť svoj dnešný program a to plánovanú návštevu českého prezidenta Miloša Zemana, ktorý mu mal poradiť ako vyhrať. Na stretnutie napokon šiel, ale tentokrát bez svojej manželky. “Lekári uistili, že pani Helena bude v poriadku, a spolu sa dohodli, že absolvuje dnešnú návštevu u prezidenta ČR Miloša Zemana sám. Momentálne je už pani Šefčovičová doma, no lekári jej odporučili šetriť sa,” uzavrela Goldírová.