Domáce Politika

Matovičovi mandát nikto neberie. Treba však vylepšiť zákon, odkazuje Danko

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Predseda NR SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko v diskusnej politickej relácii povedal, že na najbližšej parlamentnej schôdzi by mali poslanci hlasovať o odobratí mandátu poslanca Igora Matoviča.

Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií totiž ešte pred troma rokmi rozhodol, že Matovičovi by mal byť odobratý mandát. Opakovane totiž porušil zákon o konflikte záujmov tým, že dvakrát nemal pozastavenú živnosť. Predseda parlamentu Andrej Danko by chcel tento problém priniesť na schôdzu, ktorá sa začína v utorok.

„Pán Matovič porušil zákon. Dva roky som žiadal poslancov o zaujatie stanoviska a o zmenu zákona. Opozícia to na rokovanie parlamentu neposunula, skôr túto tému kritizovala a blokovala. A vrchol bol, keď ma poslanec Poliačik kritizoval za to, že to blokujem ja! Pán Matovič túto tému len spolitizoval, robil cirkus, aby vyvolal v ľuďoch emóciu. Chcem mu pripomenúť, a zároveň aj každému vysvetliť, že mu nikto nejde brať mandát. Treba sa však na tento zákon pozrieť a zapracovať doň také úpravy, aby to bolo aj v takýchto prípadoch jednoznačné. Ja som ten zákon nedržal dva roky v šuplíku, ohradzujem sa voči úmyselnému konaniu voči Matovičovi, ja som zo zákona povinný zaradiť tento bod na program schôdze,“ vysvetlil na adresu lídra opozičnej strany Andrej Danko. O tomto bode budú ešte poslanci rokovať na pondelkovom poslaneckom grémiu.