Domáce Kauzy Politika Top

Matovičova vláda zoťala ďalšiu hlavu. Krajčí odvolal šéfku štátnej zdravotnej poisťovne

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) v piatok odvolal generálnu riaditeľku Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Ľubicu Hlinkovú. V piatok večer o tom informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

 

“Ministerstvo zdravotníctva SR ako jediný akcionár VšZP rozhodlo o zmene na poste generálneho riaditeľa. K uvedenému rozhodnutiu pristúpilo z dôvodu identifikovania potreby zefektívnenia činnosti poisťovne v súvislosti s potrebou prijatia nevyhnutých opatrení zdravotnej poisťovne vyplývajúcich zo situácie týkajúcej sa ochorenia COVID-19,” uviedla Eliášová.

Doplnila, že Krajčí Hlinkovej ďakuje za odvedenú prácu. Poverený riadením poisťovne až do výsledku riadneho výberového konania bude jeden z aktuálnych členov predstavenstva poisťovne. Hlinková nahradila vo funkcii Miroslava Kočana, ktorý sa ešte v septembri 2018 svojej funkcie vzdal. Predtým pôsobila vo funkcii riaditeľky odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov štátnej zdravotnej poisťovne. Vo VšZP pôsobila od roku 2008.