Domáce Politika Top

Matovič odpovedá na obvinenia z hyenizmu: List farizejom, ľutujem toto

BRATISLAVA – Piatková smrť bývalého predsedu parlamentu a podpredsedu Smeru Pavla Pašku (†60) vyvolala aj poriadne drsné reakcie. Na status Igora Matoviča o mafii, ktorá prišla o jednu hlavu, reagoval napríklad smerák Martin Glváč, ktorý ho nazval špinavcom či psychopatom.

Matovič na tvrdé reakcie odpovedal už včera – a svoje slová späť ich nevzal. „Za posledné roky zomreli mnohí, lebo nedostali včas adekvátnu zdravotnú starostlivosť. Slovensko je špičkou v EÚ v počte zbytočných (odvrátileľných) úmrtí – to znamená, že ročne na Slovensku zomiera 3 tisíc ľudí úplne zbytočne len v porovnaní s Českom,” myslí si Matovič. Ak by vraj nebolo košickej zdravotníckej mafie, mohli žiť tisícky ľudí.

„OK, neboli to zrejme vaši blízki, ani moji nie. Mne však na tých zbytočne mŕtvych ľuďoch na rozdiel od vás sakra záleží. Aj preto som sa rozhodol vzdať pohodlného a zabezpečeného života a vstúpil som do chlieva plného špiny a mafie, ktorá ničí naše životy,” dodáva a tvrdí, že ten chliev kydá ako vie a môže a chce to robiť dovtedy, kým sa Slovensko nezbaví tejto mafie. Preto politik zároveň odkazuje, aby odo mňa nikto nechcel falošnú solidaritu, „keď oddíde pred najspravodlivejší súd akýkoľvek člen mafie, ktorá zabíja nevinných ľudí len preto, lebo si chce užívať dni bohatšie kráľov”.

Idiotske rozmýšľanie

Šéf OĽaNO pokračoval aj dnes. Tvrdí, že nemá rád výrazy ako „o mŕtvych len v dobrom” či „šaty robia človeka”. „Ak by to tak platilo, tak 30. apríla 1945 mali ľudia v smútku po celom svete stáť v radoch pred ambasádami fašistického Nemecka, len, aby sa mohli úctivo zapísať do kondolenčných kníh … veď Hitler bol už mŕtvy a šaty? Určite mal na sebe aj krásnu uniformu,” prirovnáva Matovič.

Je to podľa neho idiotske rozmýšľanie. „Idiotske rozmýšlanie. Keď oddíde pred najspravodlivejší súd ktorákoľvek hlava slovenskej politickej mafie, ktorej činy roky zabíjajú nenarodené deti (lebo si ich mnohé matky netrúfnu uživiť), ktorej činy zabíjajú chorých (lebo peniaze na prístroje, lieky, lekárov a sestry rozkráda), ktorej činy rozbíjajú rodiny (lebo deti museli doma nechať opustených rodičov) … za mňa sľubujem, nikdy nebudem falošne hovoriť, že mi je to ľúto, lebo sa to vraj patrí,” dodáva.

Ľúto mu je vraj iba to, že vraj takýto človek nedožil život vo väzení. „A vás ľudia, ktorí ma nenávidíte len preto, lebo nechcete rozumieť o čom tu roky hovorím a omnoho viac vás zaujíma forma a hra na predstieranú “slušnosť”, ktorú teda ja nikdy hrať nebudem, vás prosím len o jediné: keď ja zomriem, z chuti si odpľujte, tešte sa, tlieskajte, tancujte, jujúkajte … jak je libo. Len prosím, nehovorte, nepíšte a netvárte sa, že je vám to ľúto. Zostaňte sami sebou,” uzatvára Matovič.

Autor: ph, Foto: Ján Zemiar, FB / Igor Matovic