Prievidza Regióny

Materské centrum Slniečko v Prievidzi dostane niekoľkotisícovú dotáciu

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

PRIEVIDZA – Prievidzské Materské centrum Slniečko dostane dotáciu. Príspevok od miestnej samosprávy vo výške 5700 eur použije na úhradu časti prevádzkových nákladov, ale i na výdavky spojené s organizáciou rodinných podujatí. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

 

Zmluvu o poskytnutí dotácie z rozpočtu mesta na základe odporúčania komisie starostlivosti o obyvateľov Mestského zastupiteľstva v Prievidzi a v súlade so schváleným rozpočtom mesta na rok 2019 uzatvorilo mesto s materským centrom v uplynulých dňoch.

“Najväčšiu časť prostriedkov využije občianske združenie na úhradu časti prevádzkových nákladov za elektrinu, kúrenie, vodu a prenájom priestorov v Centre voľného času na Ulici K. Novackého. Zároveň dotáciu z rozpočtu mesta využije aj na organizovanie obľúbenej celoslovenskej akcie Míľa pre mamu, ktorá sa bude konať v máji,” ozrejmil Ďureje.

V tomto roku sa mesto podľa neho rozhodlo podporiť aj organizovanie podujatia Dni komunity – rodičovský deň, počas ktorého sa realizujú rôznorodé aktivity rodičov s deťmi ako tvorivé dielne, športové súťaže, odborné prednášky či divadelné predstavenie pre najmenších.

“Som rada, že mesto môže v tomto roku opätovne podporiť nielen športové kluby pracujúce s mládežou, ale vyčlení finančné prostriedky aj pre najmenších a ich rodičov. Naším cieľom je, aby rodičia s deťmi mohli zmysluplne tráviť svoj voľný čas už v rannom veku ratolestí,” skonštatovala primátorka Katarína Macháčková.