Domáce Top

Máriu Kolíkovú na poste štátnej tajomníčky nahradí Edita Pfundtner

Edita Pfundtner, FOTO TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA  – Doterajšiu štátnu tajomníčku Ministerstva spravodlivosti SR Máriu Kolíkovú nahradí Edita Pfundtner. Rozhodla o tom vláda na dnešnom rokovaní na odporúčanie ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd). Kolíkova v utorok požiadala o uvoľnenie z funkcie, čo minister Gál označil za vhodný krok, pretože sám plánoval Kolíkovú odvolať. Podľa jeho stanoviska by ich vzájomné rozpory bránili napĺňaniu Programového vyhlásenia vlády SR. Pfundtner doteraz pôsobila ako poslankyňa Národnej rady SR za stranu Most-Híd.

Ministerstvo spravodlivosti SR akceptuje žiadosť Márie Kolíkovej o uvoľnenie z funkcie štátnej tajomníčky ministerstva.

“Tento krok sa zhoduje so zámerom ministra odvolať ju z tejto pozície. Rozdielne názory na vedenie ministerstva by v budúcnosti mohli byť prekážkou realizácie úloh, ktoré stoja pred ministerstvom pri plnení programového vyhlásenia vlády,” uviedol v utorok rezort spravodlivosti. Odchod Kolíkovej zhodnotil aj premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pred dnešným rokovaním vlády, pričom pripomenul, že personálna nominácia novej štátnej tajomníčky je plne v kompetencii ministra Gála.

“Ide o personálnu nomináciu ministra spravodlivosti a ja ju budem rešpektovať,” povedal Pellegrini.

Edita Pfundtner ukončila Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave v roku 1997, neskôr pôsobila ako advokátka a v komunálnej politike. V rokoch 2010 až 2012 bola podpredsedníčkou Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR.