Domáce Top

Marček chce, aby sa poslanci spolu modlili za slušnosť v parlamente

BRATISLAVA – Slovenskí zákonodarcovia čoraz viac túžia po duchovne. V minulom volebnom období sa začali schádzať veriaci poslanci spoločne raz do týždňa na modlitbách, v čom pokračujú aj teraz. Poslanec NR SR za Sme rodina Peter Marček chce ísť však ešte ďalej.

Chcem, aby poslanci spoločne navštívili pútnické miesto v Marianke pri Bratislave a spolu sa tam zúčastnili na svätej omši. „Som rytier rádu sv. Lazara, v Marianke sa stretávame. Je to najstaršie pútnické miesto. Chodím tam často,“ povedal. Preto by bol rád, keby tam spoločne prišli poslanci z NR SR. „Spoločne by sme sa modlili za pokoj v parlamente, za slušnosť,“ dodal.

Poslankyňa NR SR za OĽaNO Erika Jurinová sa zas stretla s českými kresťanskými politikmi. „Sme veľmi povzbudení tým, že kresťanskí politici si majú čo povedať o riešení problémov obidvoch našich krajín, ale i navzájom zdieľať svoje skúsenosti s vnášaním kresťanských princípov do politickej práce,“ povedala Jurinová.

Stretnutie ukončili spoločnou modlitbou za Slovensko, Česko, ich vlády i parlamenty. „Ako kresťania veríme, že má zmysel podporiť každú aktivitu modlitbou,“ dodáva Jurinová. V podobných stretnutiach i v podobnom prepájaní parlamentov a ďalších krajín chcú podľa nej slovenskí poslanci pokračovať.