Politika Spoločnosť Zahraničné

Macron o koronavíruse: Sme iba na začiatku tejto epidémie

Zdroj: AP Photo / Francois Mori

PARÍŽ – Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok varoval, že jeho krajina je “iba na začiatku” epidémie šírenia nákazy koronavírusom. Informovala o tom agentúra AFP.

 

“Sme iba na začiatku tejto epidémie,” uviedol Macron po návšteve zdravotnej služby v Paríži. Francúzov tiež naliehavo vyzval, aby nepanikárili, a ubezpečil, že úrady čeliace tejto kríze sú “zorganizované”.

Vláda bude aj naďalej podľa Macrona reagovať na epidémiu “primerane” a zvolila prístup od regiónu k regiónu.

Francúzske zdravotnícke úrady v utorok informovali, že počet obetí nákazy koronavírusom sa zvýšil v krajine od pondelka z 25 na 30. Od začiatku epidémie sa koronavírusom nakazilo 1412 osôb, čo je druhý najvyšší počet v Európe po Taliansku.

Na koronavírus SARS-CoV-2 bol pozitívne testovaný aj francúzsky minister kultúry Franck Riester a piati poslanci parlamentu.

S cieľom obmedziť šírenie nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2 Francúzsko zakázalo verejné zhromaždenia s účasťou viac ako 1000 ľudí.

Epidémia nového koronavírusu si vo svete vyžiadala už viac než 4000 mŕtvych a vo vyše 100 krajinách sa infikovalo viac ako 110.000 osôb. Nový koronavírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, po prvý raz zaznamenali koncom vlaňajšieho decembra v priemyselnom veľkomeste Wu-chan, odkiaľ sa rozšíril ďalej do Číny a následne zvyšku sveta.