Domáce Politika Top

Lubyová reagovala na študentov. Sľúbila peniaze na internáty

BRATISLAVA – Ministerka školstva Martina Lubyová prisľúbila dofinancovanie internátov ešte tento rok a premiér Robert Fico na list Študentskej rady vysokých škôl zatiaľ neodpovedal. Informoval o tom predseda študentskej rady Bálint Lovász.

Týždeň po tom, čo Študentská rada vysokých škôl odoslala otvorený list premiérovi Robertovi Ficovi, v ktorom mu pripomína jeho nesplnený sľub o rekonštrukcii internátov a upozorňuje na dezolátny stav bývania študentov na Slovensku, ministerka školstva v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 prisľúbila, že sa internáty dofinancujú ešte tento rok.

Pozitívna reakcia

Napriek tomu, že ministerka nekonkretizovala obsah dohody ani výšku finančných prostriedkov, študentská rada vníma rýchlu reakciu pozitívne a verí, že tento sľub dospeje k realizácii.

„Zároveň naďalej čakáme na odpoveď pána premiéra na žiadosť o stretnutie. Strana Smer má pod gesciou ministerstvo financií a pán premiér má možnosť internáty dofinancovať z rezervy Úradu vlády SR, teda nástroje na splnenie sľubu dané sú,” uzatvárajú študenti.

Foto: SITA/Diana Černáková