Domáce Kauzy Top

Lístočky spoza mreží aj zrada pravej ruky. Toto je sedem zaujímavostí kauzy televíznych zmeniek

Tóth proti Kočnerovi vypovedal aj v kauze vraždy Jána Kuciaka. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

2. Threema bola dôležitá

Súd ako dôkaz pripustil aj komunikáciu z aplikácie Threema. Pri odôvodnení rozsudku predseda senátu povedal, že práve tento dôkaz posilnil obžalobu a bol veľmi dôležitý. Okrem údajnej komunikácie Ágha s Kočnerom v nej mali byť dôležité aj iné časti.

Písať si mal napríklad aj Rusko s Kočnerom. Správy sa mali týkať ešte civilného sporu, ktorý mal Kočner, pravdepodobne vďaka kontaktu na bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú a sudkyňu Zuzanu Maruniakovú, vyhrať. Podľa správ mal vraj Kočner Ruskovi dávať úlohy, čo a ako má hovoriť, aby ich spoločný plán vyšiel. “Výstupy sú výborné. Si proste mediálna hviezda,” chválil podľa Threemy Kočner Ruska po pojednávaní.

Rusko mal byť spokojný tiež. “Suhlasim, pozrel som vsetky. Myslim, ze su ‚dakus‘ nestastní. Najma ten Valko ich vykolajil a Kamencek (právnik Markízy Tomáš Kamenec, pozn. redakcie) posobil ako taky nestastny kamienok,” mal odpísať Rusko.

Kočner mal súhlasiť: “Presne.”

Rusko mal na záver dodať: “A pokial ide o hviezdu- to viem. A celkom dobre sa pri mne vezies.”

Muži sa však dopustili chyby a právnici Markízy našli v ich príbehu nezrovnalosti. Kočner sa mal preto dohadovať s Ruskom, ako majú chybu napraviť pred ďalším pojednávaním.

“Neboj, vsetko poviem, tak ako treba. Az sa budu cudovat, preco na to neprisli sami. A uz sa tym netrap a bez plavat-treba ti,” mal odpísať Rusko na Kočnerove inštrukcie.

“Ku…a. Hlavne že ty si šlang. Štíhly a dlhovlasý,” mal napísať Ruskovi Kočner a informovať ho, že ide mimo Slovenska. Mal žartovať, že je maskovaný, aby ho na letisku nespoznali. “Mas bradu? Aby som vedel kamosom do NČ (Nového času, pozn. redakcie) poslat popis?” pýta sa podľa Threemy Rusko.

“Mám masku Kuciaka,” mal odpísať Kočner len niekoľko týždňov po novinárovej vražde.

Kočner aj Rusko boli odsúdení na 19 rokov. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček