Liptovký Mikuláš Regióny Žilina

Liptovský Mikuláš ostáva naďalej bez rozpočtu, zastupiteľstvo presunuli

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Mesto Liptovský Mikuláš zostane v rozpočtovom provizóriu ešte minimálne dva týždne. Na 12. marca plánované rokovanie mestského zastupiteľstva, v ktorého programe mal byť aj návrh rozpočtu na rok 2020, sa neuskutoční. Rozhodol o tom krízový štáb mesta na základe nariadenia ústredného krízového štábu o zákaze hromadných podujatí. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

 

“Keďže je mestské zastupiteľstvo verejným zhromaždením, kde majú zo zákona prístup aj občania a mali by sa na ňom zúčastňovať poslanci spolu so zamestnancami mestského úradu, čo je viac ako stovka ľudí, museli sme rešpektovať nariadenia ústredného krízového štábu a úradu verejného zdravotníctva. Z tohto dôvodu sme museli zasadnutie posunúť na termín po 23. marci,” uviedla prednostka mestského úradu Marta Gutraiová.

Mesto Liptovský Mikuláš je bez schváleného rozpočtu na rok 2020 už tretí mesiac, keďže v decembri o ňom väčšina poslancov odmietla rokovať a z minulotýždňového rokovania sa 14 poslancov ospravedlnilo, a tak ho primátor Ján Blcháč ani neotvoril a preložil na 12. marca. Okrem návrhu rozpočtu sa malo zastupiteľstvo zaoberať aj ďalšími dôležitými témami, prioritne vyhlásením voľby hlavného kontrolóra, keďže doterajší kontrolór Jozef Fiedor sa koncom februára vzdal funkcie.