Liptovský Mikuláš Regióny Žilina

Liptov predstaví nové propagačné video, zábery vznikali vyše roka. Chcú ich použiť na propagáciu regiónu v zahraničí

Zdroj: TASR / Michal Svítok

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Prírodné a kultúrne zaujímavosti regiónu Liptov prezentuje nové 180-sekundové propagačné video. Jeho autorom je režisér a kameraman Rastislav Hatiar, zábery vznikali viac ako rok a záujemcovia ho môžu vidieť na oficiálnom webe Liptova visitliptov.sk a na sociálnych sieťach. Používať sa bude na propagáciu regiónu na Slovensku aj v zahraničí.

 

“Náš región má obrovské čaro, ktoré som sa snažil zachytiť a sprostredkovať ho divákom. Je mi jasné, že do troch minút som nemohol vtesnať všetky krásy a atrakcie Liptova, ale verím, že sa mi to podarilo aspoň sčasti a moje video bude peknou pozvánkou k nám do regiónu,” uviedol Hatiar. Podľa riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Dariny Bartkovej nové video predstavuje región v jeho autentickej podobe.

“S dychberúcimi horami, Liptovskou Marou, tradíciami, mestami, zábavou a všetkým tým, čím je Liptov jedinečný. Verím, že nás Slováci podporia, toto leto obzvlášť, a aj po zhliadnutí nového propagačného videa pri svojich potulkách po krajine neobídu Liptov,” doplnila. Videospot zrealizovala OOCR Región Liptov aj zásluhou prostriedkov z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 7200 eur.